Videokurz Trénink paměti a učení pro dospělé

Videokurz je určen pro děti a jejich rodiče, kteří se chtějí učit efektivně, mít lepší výsledky a šetřit čas. Poznáte, jak si udělat učení zábavnější a přitom si víc pamatovat. V rámci kurzu si projdeme základy efektivního učení a lepší paměti.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Cena: 1.2 Kč s DPH

Informace o kurzu

Co vám kurz přinese?

Techniky pro snadnější učení

Poznatky pro vyšší výkon mozku a paměti

Postupy pro lepší zapamatování až o stovky procent

Učení zábavnou formou a s lepšími výsledky


Často kladené dotazy ke kurzu

Dítě se špatně soustředí a učení ho nebaví. Co s tím?

Důvodů může být celá řada. Je to spíše pro individuální konzultaci nebo poradu se školním psychologem, popř. pedagogicko-psychologickou poradnu.

V rámci kurzu se seznámíte s možnými faktory, které snižují výkon mozku a naopak, co výkon mozku a paměti zlepšuje. Ukážeme si, jak udělat učení zábavnější a zároveň si pamatovat víc.


Látku ze školy si nepamatuju. Dá se s tím něco dělat?

Ano. V rámci kurzu si ukážeme, jak funguje mozek a paměť z hlediska učení. Dále si ukážeme, jak se učit, abych měl výsledky, učení mě bavilo a šetřil jsem si čas.


Učím se dlouhé hodiny, ale moc si toho nepamatuju. Dá se to zlepšit?

U pilných studentů gymnázií a středních škol vidíme, že se učí dlouho do noci, ale látku si často nepamatují. Studenty v rámci kurzů učíme pracovat s tzv. rytmy paměti, kdy se neučím dlouhé hodiny v kuse, ale učivo si rozděluji do kratších časových úseků, dělají častější přestávky. Dále pracujeme s křivkou zapomínání a efektivním opakování. Velmi prospěšné jsou znalosti psychohygieny vč. spánku, které z velké části ovlivní, jestli se naučená látka do paměti uloží nebo neuloží. Např. během spánku se nám ukládá paměťová stopa do dlouhodobé paměti. Když se učíme do noci a jdeme spát velmi pozdě, látka se nám do dlouhodobé paměti nestihne uložit. My se pilně učíme, ale v hlavě to nemáme.


Špatně se mi pamatují zeměpisné názvy a letopočty.

Pro tento typ učiva jsou velmi efektivní paměťové techniky tzv. mnemotechniky. Jedná se o postupy, využívající např. asociace, fantazii, příběhy aj., které zvyšují zapamatování až o stovky procent. Děti i rodiče jsou často překvapení, jak jsou šikovní a kolik si toho dokážou zapamatovat.


Syn má problém naučit se vyjmenovaná slova.

Každý se učíme trochu jinak. Postup, který vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Cílem je, aby si děti našly svůj styl učení. Všichni nemusíme odříkávat: „být, bydlet, obyvatel, byt,…“

V rámci kurzu si děti vyzkouší různé druhy paměťových technik a postupů. Rovněž si můžete udělat typologii učebního stylu a vhodné strategie učení. Děti tak objevují, co jim vyhovuje.


Chtěla bych umět anglicky. Jsou postupy, které mi pomohou?

Znalost cizích jazyků je v dnešní době velmi důležitá. V rámci kurzu se seznámíte s postupy, které zvyšují efektivitu učení, zlepšují výsledky a učení vás více baví. Také se seznámíte s paměťovými technikami a pilíři paměti, které lze dobře využít i učení cizích slovíček.


Učení mi jde a hledám další způsoby pro efektivnější učení. Je kurz pro mě?

Ano. V rámci kurzu se seznámíte s tím, jak mozek a paměť pracují z hlediska učení. A jak zvýšit efektivitu zapamatování, když už se učíte. Rovněž si vyzkoušíte paměťové techniky, které usnadňují učení a výrazně zlepšují zapamatování. Výhodou také je, že uvedené postupy a jejich využívání zlepšují kognitivní funkce (kromě paměti také pozornost, koncentraci, řečové funkce, rychlost myšlení, schopnost pochopení informací, aj.).

Online videokurz je doplněn e-bookem a dalšími materiály a cvičeními ke stažení. Rovněž zde naleznete odkazy na zajímavé přednášky, knihy a materiály k tématice učení, paměti, neurověd a osobního rozvoje.


Kurz je rozdělen do šesti částí:

1. Představení kurzu a úvod k učení

2. Úvodní cvičení – vyzkoušej svůj mozek

3. Mozek a paměť z hlediska učení

4. Paměťové techniky – mnemotechniky – Jak zvýšit zapamatování o stovky procent.

5. Myšlenkové mapy a efektivní poznámky

6. Typologie učebního stylu a strategie učení


V první části si představíme kurz a jeho strukturu. Povíme si o motivaci k učení a tom, že dělat chyby je normální a jak překonávat překážky. Dále si povíme o učení pro 21. století. Na co se zaměřit?

V druhé části si vyzkoušíte, jak funguje vaše pozornost a krátkodobá paměť. Toho využijeme dále k lepšímu pochopení paměti a pozornosti při učení. Zároveň dostane tipy na cvičení zlepšující vaši pozornost a výkon mozku.

Ve třetí části se zaměříme na pochopení mozku a paměti z hlediska učení. Povíme si o tom, jak vlastně připravit mozek na pořádný výkon. Vysvětlíme si, jak je spánek důležitý pro učení, paměť a zdraví. Ukážeme si, jak vypadají poškozené mozky od marihuany a alkoholu. Dále se podíváme na paměť a její rozdělení, na zapomínání, efektivní opakování, rytmy paměti, co je učení celým mozkem ☺. Vysvětlíme si, co to jsou pilíře paměti jako např. vizualizace, fantazie, zvláštnosti, transformace a asociace. A jak s nimi pracovat pro snadnější učení.

Ve čtvrté části si na příkladech vyzkoušíme paměťové techniky (mnemotechniky). To jsou postupy, které nám usnadňují a zlepšují zapamatování až o stovky procent. Zároveň si ukážeme, jak si udělat učení zábavnější.

V páté části kurzu si ukážeme, jak si dělat poznámky, ze kterých se dobře učí a opakuje. Namalujeme si myšlenkovou mapu a shrneme si celý kurz.

Šestá část kurzu je zaměřená na sebepoznání. Každý se učíme jinak a je dobré poznat, jaký styl učení mi vyhovuje. Poznávejte sami sebe. Sledujte si a vnímejte, jaký styl učení vám vyhovuje. V jakém prostředí a za jakých podmínek se vám dobře učí.

Potřebujete si učivo nahlas číst? Nebo to potřebujete s někým probrat? Hledáte logické souvislosti? Kreslíte si při učení?

Pro lepší sebepoznání a vhodné strategie učení si udělejte přiložený test učebních stylů.


Věříme, že se vám bude kurz líbit a pomůže vám učit se lépe a s radostí.

V případě otázek jsme vám plně k dispozici. Napište nám vaše zkušenosti s kurzem a učením na e-mail ales@zlepsipamet.cz.

S přáním hezkého a úspěšného dne

Aleš Procházka, trenér pamětiCo o nás říkají naši zákazníci

„..byl jsem z kurzu nadšený a z doposud absolvovaných školení či kurzů, které nejsou přímo vázané na moji odbornost, považuji tento pro mě za nejpřínosnější“

Pavel Berka, Sokolovská uhelná a.s.

„Školení hodnotím nejvyššími bodovými hodnotami - smajlíky. Doporučuji všem, kdo mají zájem trénovat svoji paměť a neví zatím, jak na to.“

Ing. Bartoš, manažer Sokolovská uhelná a.s.

„Praktická cvičení, info o skladbě podávání informací – množství, čas, techniky. Úžasná struktura s cvičebními a relaxačními „přestávkami“, praktické návody na zvýšení výkonu.“

Bc. Petra Pelíšková, personální ředitelka

„Velmi dobře postavený program, zajímavé, systematické. Znalosti získané jistě využiji. Školení bych určitě doporučila.“

Mgr. Andrea Vajnar, MANSTER s.r.o.

„Výklad byl zajímavý, poutavý, prostě super. Mohu mluvit jen v superlativech, žádná nuda v Brně. Vřele doporučuji každému, kdo na sobě CHCE nadále pracovat, zlepšovat se, učit se a hlavně něco pro sebe udělat.“

Ing. Terezia Stachová, HR manager Savoy Westend Hotel

„Opravdu jste SUPER!!! DĚKUJI!“

Ing. Terezia Stachová, HR manager Savoy Westend Hotel

„Dnešek byl super, ráda bych znala všechny ostatní metody.“

studentka gymnázia, maturitní ročník

„Líbila se mi nejvíce teorie o mozku a způsoby opakování.“

student VŠE Praha

„Za tento seminář velice děkuji, odnáším si (snad) veškeré rady, techniky a ponaučení, která se budu snažit nejlépe využít.“

studentka SŠ

„Nejvíce se mi líbily praktické příklady daných metod. Rozhodně bych tento seminář doporučila dál, jelikož byl velmi přínosný.“

studentka SŠ

„Velmi dobrý kurz! Připravenost instruktora vynikající. Kvalita podkladů dobrá. Následná péče výborná. Je to i pro mladé :).“

Jana Gabrielová, manažerka ČS a.s, Head of Correspondent Banking Department